Większość kobiet w ciąży prowadzi normalne aktywne życie. Kiedy brzuszek zaczyna być już widoczny konieczna staje się zmiana garderoby. Z jednej strony odzież ciążowa jest znacznie wygodniejsza w tym stanie, z drugiej natomiast lepiej leży bo jest uszyta w specjalny sposób i z elastycznych tkanin.

Od pewnego momentu najlepiej jest już nosić ubrania ciążowe na co dzień i na specjalne okazje. Szczególnie wygodne są sukienki. Poza tym jest to w ogóle najbardziej kobiecy rodzaj odzieży. Kobieta w ciąży powinna dbać o swoje samopoczucie i w związku z tym ładnie się ubierać. Najlepiej na co dzień, a już na pewno okazją kiedy warto założyć coś wyjątkowego jest zaproszenie na urodziny czy inną miłą imprezę w gronie znajomych lub rodziny. W sklepach jest duży wybór sukienek ciążowych na różne okoliczności. Łączy je oczywiście to, że ich krój pozwala na ładne eksponowanie brzuszka i w żaden sposób go nie uciska. Natomiast poza tym sukienki wizytowe mogą mieć przeróżne kroje. Jeżeli brzuszek nie jest jeszcze zbyt duży można wybrać sukienkę bardziej dopasowaną. W zaawansowanej ciąży najlepsza będzie suknia odcinana pod biustem.

Ciążowe sukienki wizytowe różnią się też oczywiście długością. Panie, które wcześniej lubiły raczej niedługie spódniczki i sukienki mogą przecież cały czas cieszyć się noszeniem mini. Oczywiście powinny tylko brać pod uwagę, że szpilki nie będą teraz najlepszym wyborem. Z kolei wieczorowe sukienki ciążowe są zwykle całkiem długie. Po drodze są jeszcze sukienki midi i chyba najwięcej pan w ciąż decyduje się właśnie na nie. Sukienki wizytowe mają raczej stonowane kolory i nie są zbyt wycięte. Długość rękawów czy nawet grubość tkaniny uzależnione są z kolei od pory roku. Projektanci sukienek ciążowych kierują się też oczywiście aktualnymi trendami w modzie, dlatego przyszła mama która wybiera się gdzieś z wizytą może spokojnie okazać się najszykowniej ubraną kobietą. Zwłaszcza jeśli wybierze jeszcze do sukienki odpowiednie dodatki, ładnie się uczesze i wymaluje.