Aby dobrze się bawić na weselu będąc w ciąży trzeba przede wszystkim znaleźć odpowiednia sukienkę. Zresztą elegancka i modna kreacja jest niezwykle ważną rzeczą dla każdej kobiety, która zostaje zaproszona na ślub i wesele.

Wybór odpowiedniej sukienki ciążowej na ślub i wesele jest o tyle ważny, że specjalne kroje dla przyszłych mam znacznie lepiej się układają na rosnącym brzuszku, poza tym są wygodne i sprawiają że nic niepotrzebnie nie uciska. Dlatego jeżeli ciąża jest już raczej zaawansowana na pewno warto wybrać się do sklepu z odzieżą ciążową i poszukać tam jakiejś szykownej sukienki. Ładna kreacja jest też wyrazem szacunku dla państwa młodych. Na pewno będzie im miło jeśli zobaczą jak bardzo goście starali się dobrze wyglądać. Wybierając ciążową sukienkę na wesele trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Na pewno musi być zrobiona z miłego materiału i mieć wygodny krój. To że ma się podobać kobiecie, która się w niej zaprezentuje jest oczywiste. Natomiast trzeba też zwrócić uwagę na kolor sukienki. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie była biała ani czarna. Biel to kolor panny młodej i powinien ją wyróżniać. Natomiast czerń kojarzona jest raczej z żałobą niż z radością.

Jaki krój powinna mieć elegancka sukienka ciążowa przeznaczona na wesele? Wszystko zależy od gustu kobiety. Na szczęście obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór. Można więc kupić zarówno krótką, średnią, jak i długą suknię ciążową. Na pewno nie powinna mieć zbyt dużego dekoltu i rozcięć. Jeśli przyszła mama czuje się na siłach na pewno będzie tańczyła na weselu. To też trzeba brać pod uwagę i nie wybierać zbyt dopasowanej sukienki, która może krępować ruchy nóg. Najlepiej aby sukienka miała krótkie rękawy lub była na ramiączkach. Wówczas nie będzie niebezpieczeństwa przegrzania podczas tańców. Natomiast zawsze warto mieć ze sobą żakiet lub chustę, którą można w każdej chwili narzucić na ramiona. Bardzo ważne są też odpowiednie buty oraz torebka i biżuteria. Wszystko powinno tworzyć elegancką całość.